e-knihy Albertina icome Bratislava

na základe oznámenia zo spoločnosti Albertina icome Bratislava si Vás dovoľujem informovať, že koncom júna budú z kolekcií na platforme ProQuest Ebook Central vyradené viaceré e-knihy. Celý zoznam nájdete na www.aib.sk/podpora/nastroje/1734-proquest-ebook-central-vyradene-e-knihy.

V kolekcii Science & Technology Ebooks máme v súčasnosti prístup k 39 500 e-knihám. Najčastejšie sú zastúpené tituly od Wiley, National Academies Press, World Scientific, American Mathematical Society, Elsevier, Taylor & Francis vrátane imprintov CRC Press a Routledge, Packt, Nova Science, Oxford University Press, De Gruyter, Cambridge University Press, Trans Tech, MIT Press, I B M, Artech House, IOS Press, Emerald, American Society of Civil Engineers a Royal Society of Chemistry. Nájdete tu aj knihy od vyše 180 univerzitných vydavateľstiev vrátane Karolinum Press a Masarykovej univerzity.

Tento rok do kolekcie Academic Complete pribudlo už 11 000 kníh. Z akých odborov a od ktorých vydavateľstiev sa dozviete na www.aib.sk/novinky/2461-nove-knihy-v-kolekcii-academic-complete a https://www.facebook.com/aib.infozdroje/posts/5142042289212322. Súčasťou Academic Complete je desať odborovo zameraných kolekcií vrátane Science & Technology Ebooks.

*Prístupové adresy k Ebook Central a ďalším e-zdrojom, ku ktorým Vám zabezpečuje prístup a podporu Albertina icome Bratislava: www.aib.sk/podpora/nastroje/2250-brana-k-e-zdrojom-stuba

Pozvánka na online seminár

scite_ Masterclass for Researchers, Students and Publishers

Kedy: utorok 17. 5., 16:00 – 17:00
Prihláška a ďalšie informácie: www.aib.sk/seminare/917-scite-masterclass

Na seminári bude hovoriť Michele Avissar-Whiting, PhD, šéfredaktorka Research Square, o tom, ako jej scite pomáha v práci, a Josh Nicholson, PhD, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ scite, Vás zoznámi s odborným pozadím a technológiami, ktoré stoja za celým projektom hĺbkovej analýzy citácií.

Webinár bude v angličtine a bude z neho video nahrávka.

Online služba scite umožňuje nielen kvantitatívny, ale najmä kvalitatívny pohľad na to, ako sa vedecké publikácie navzájom citujú. Analyzuje plné texty vyše 1 miliardy odborných článkov a využíva svoj model hlbokého učenia, aby pre každú publikáciu poskytla nielen informáciu, koľkokrát bola citovaná, ale predovšetkým v akom kontexte ju citovali iní autori a či citácia poskytuje potvrdzujúce alebo negujúce dôkazy citovaných tvrdení, prípadne, či je to len zmienka. Viac o scite: www.aib.sk/produkty/3482-scite

Webinár Charlesworth Author Services

Albertina icome Bratislava pozýva vedeckých pracovníkov Fakulty elektrotechniky a informatiky STU na webinár Charlesworth Author Services:

Panel Discussion: Strategies for Getting Published in High-Impact Journals
Kedy: štvrtok 31. 3. 2022, 15:00 – 16:00
Kde: online
Viac informácií a prihláška: www.aib.sk/seminare/890-high-impact-journals

Nahrávky webinárov, určené najmä začínajúcim vedcom, ktoré sú zamerané na vedecké písanie v angličtine, vedeckú komunikáciu, publikačný proces, profesijný rast, vedeckú prácu z domu, duševnú pohodu a granty sú dostupné na: www.aib.sk/podpora/nastroje/2507-charlesworth-otvorene-webinare

Mobility v rámci programu ICM 2022 študenti/zamestnanci

Informácia o výzve na mobility v rámci programu ICM2022, študenti/zamestnanci – cestovanie v rámci programu možné od 1. 8. 2022. Základné a aktuálne informácie o projekte z úrovne STU sú v pripojenom materiáli. Ak by ste mali záujem, kontaktujte prodekana Vargica radoslav.vargic@stuba.sk, poskytne viac informácií. Do 4. 2. 2022 treba mať základnú predstavu (viď priložený formulár, ktorý zbiera rektorát).

Žiadosti sa budú podávať centrálne rektorátom za celú STU do 23. 2. 2022.

Prioritné regióny sú Západný Balkán a Subsaharská oblasť, regiónov je viac.

Základné informácie celkovo o ICM sú tu: https://erasmus-plus.ec.europa.eu/sites/default/files/2021-09/handbook-erasmus-icm_feb2020_en.pdf, sú tu popísané typy mobilít , min. max dĺžky pobytov a podobne. Napr. základné typy mobilít sú:

Student mobility for studies ( 3  to 12 months).

Student mobility for traineeships, (2 to 12 months).

Staff mobility for teaching (5 days to 2 months).

Staff mobility for training (5 days to 2 months)

Informácia o grantovej schéme nadácie ESET

Vážené kolegyne a kolegovia,

dovoľujem si vám zaslať informáciu o grantovej schéme Nadácie ESET na podporu zvýšenia úspešnosti slovenských podávateľov prostredníctvom cielenej a dlhodobej mentoringovej podpory pri príprave výskumného projektu, od spracovania prvotnej idey po vypracovanie konkurencieschopného projektového návrhu.

Iniciatíva je určená vedcom, ktorí spĺňajú podmienky profilov výskumných pracovníkov ERC (Starting, Consolidator alebo Advanced profil) a majú nápad na inovatívny a originálny výskumný projekt, s ktorým sa plánujú uchádzať o ERC grant v horizonte 3 rokov (a realizovať ho v slovenskej inštitúcii).

Prihlášky sa podávajú do 21/1/22.

Viac informácií sa dozviete na stránke https://www.nadaciaeset.sk/grantove-vyzvy.html.

S pozdravom

Ing. Mgr. Mária Bciová, STU v Bratislave, Rektorát

Informačný deň pre oblasť Digitalizácia, priemysel a vesmír

Narodna kancelaria Horizontu (CVTI SR) organizuje podujatie s nazvom „Informacny den pre oblast Digitalizacia, priemysel a vesmir“, ktory sa uskutocni dna 22.11.2021 od 9:00 do 11:00h online.

V ramci podujatia budu predstavene temy v ramci momentalne otvorenych vyziev na podavanie projektovych navrhov v ramci programu Horizont Europa Klastra 4: Digitalizacia, priemysel a vesmir. Odprezentovane budu aj dalsie zaujimave moznosti a vyzvy v ramci Europskej rady pre inovacie (EIC), kaskadove granty a Enterprise Europe Network. Zaroven predstavime tematicky suvisiace KIC EIT, teda EIT Manufacturing, EIT Raw Materials a EIT Digital. Cielovou skupinou Informacneho dna su vedci, vyskumnici,  inovatori, vyskumne institucie, univerzity ci podniky, ktore maju zaujem o ucast vo vyzvach v ramcovom programe Horizont Europa.

V pripade zaujmu o ucast na podujati je potrebne sa registrovat do 19.11.2021 do 12:00h.

Viac informacii o podujati a moznost registracie na podujatie

ERIKA HLAVATA Narodny kontaktny bod pre Horizont Europa/ Horizon Europe National Contact Point

Klaster 4 – Digitalizacia, priemysel a vesmir/ Cluster 4 Digital, Industry and Space NCP

­­­­­­­­­­­­­­CVTI SR/ Lamacska cesta 8A/840 05  Bratislava/ Slovak Republic

Phone: +421 917 733  482

E-mail: erika.hlavata@cvtisr.sk

www.horizont-europa.sk

Open Access Membership for Slovakia, pozvánka na online stretnutie 11.11.2021

Ďalšie online stretnutie, ktoré organizuje Albertina icome Bratislava s.r.o.

Jednou z ciest, ako publikovať v časopisoch vydavateľstva Taylor & Francis v otvorenom režime je Open Access Membership. Aké výhody prináša autorom a akademickým inštitúciám sa dozviete na online stretnutí:

Open Access Membership for Slovakia
Kedy: štvrtok 11. 11. 2021, 10:00 – 11:00
Kde: online

Bližšie informácie a prihláška: na www.aib.sk/seminare/831-open-access-membership-for-slovakia

Pozvánky na ďalšie webináre, ktoré sa budú konať počas Týždňa otvoreného prístupu (25. – 29. 10.):
www.aib.sk/podpora/nastroje/1835-open-access.